Virtualne učionice

za nastavnike.pdf
za razrednike.pdf

« Rujan 2020 »

Ispis statistike od 26. 9. 2017.

2020./2021.

DJEČJI ČASOPISI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

I ove godine u našoj knjižnici možete čitati Moj planet, Smib i Modru lastu!

eTWINNING PROJEKT: BE A RESPONSIBLE CITIZEN - FIGHT AGAINST COVID -19 II

Ovim se projektom želi istaknuti važnost odgovornog ponašanja tijekom trajanja pandemije virusa SARS-COV-2. Budući da se nastava izvodi online, hibridno i u učionicama, želimo skrenuti pažnju na pravilne načine zaštite od virusa, podučiti djecu kako doći do provjerenih informacija o bolesti te izrađivati digitalne materijale koji će pomoći u edukaciji drugih. Na projektu sudjeluju učenici koji pohađaju izvannastavnu skupinu velikih novinara s voditeljicom Anitom Drenjančević i likovnjaci pod vodstvom učiteljice Vedrane Belanović Gibičar.

"ZAGRLJAJ NA DALJINU" - PROJEKT NA RAZINI ŠKOLE

Tijekom nastavne godine 2020./2021. u našoj će se školi provoditi zanimljiv i hvalevrijedan projekt kojega su potaknule učiteljice Lidija Galović i Snježana Štark, a priključile su se učiteljice Marija Vrdoljak, Margareta Pavlinić, Melita Košutić, Vedrana Belanović Gibičar i knjižničarka Anita Drenjančević. Projekt je namijenjen učenicima prvog, trećeg i petog razreda te učenicima koji pohađaju izvannastavnu skupinu velikih novinara.

O našemu napretku moći će te čitati na ovoj stranici.

OBAVIJEST - IZVANNASTAVNA SKUPINA VELIKIH NOVINARA

Dragi učenici,

pred nama je nova školska godina a s njom dolaze i novi izazovi.

Kao i nekoliko godina unazad izvannastavnu skupinu velikih novinara voditi ću ja (knjižničarka :-)) stoga obavještavam sve zainteresirane učenike od 5. do 8. razreda da se najkasnije do 15.9.2020. jave ili u virtualnu učionicu Veliki novinari OŠ Josipovac ili u virtualnu učionicu Školske knjižnice OŠ Josipovac ili potpišu na papir koji se nalazi na vratima naše knjižnice!

Nadam se ugodnoj i uspješnoj suradnji, kao i u protekle četiri godine!

ISLM -  BOOKMARK EXCHANGE PROJEKT

Počele su pripreme za obilježavanje Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica, kao i svake godine u listopadu. Učenici naše škole tradicionalno sudjeluju u razmjeni straničnika s vršnjacima diljem svijeta, a uključili smo se i ove godine u suradnji s učiteljicom Vedranom Belanović Gibičar i našim osmašima.

Ovogodišnji partneri su nam učenici iz VDU Ugnės Karvelis gimnazija iz Litve.

eTWINNING PROJEKT: BREAKING NEWS - MY FAVOURITE BOOK

Još jedan zanimljiv međunarodni projekt kojemu je cilj popularizacija čitanja i razvoj medijske pismenosti kod učenika. Planiran je od rujna 2020. do lipnja 2021. a sudjelovati će učenici koji pohađaju izvannastavnu skupinu velikih novinara pod vodstvom knjižničarke. Veselimo se prvim aktivnostima!

eTWINNING PROJEKT: SUPERČITAČI 2

Prvi ovogodišnji planirani eTwinning projekt provoditi ćemo u suradnji 4.a razreda, učiteljice Katarine Puljić i knjižničarke. Projekt traje od rujna 2020. do svibnja 2021. a tema mu je poticanje čitanja i razvijanje IT vještina. Naš rad možete pratiti tijekom godine ispod ove objave!

Fotogalerija projekta