UPISI DJECE U PRVI RAZRED
Autor: Anita Drenjančević, 6. 5. 2020.

Poštovani roditelji,
od 11. svibnja 2020. godine nastavljamo s liječničkim pregledima djece prije upisa u prvi razred osnovne škole. Rad u ambulanti organiziran je sukladno uputama i mjerama zaštite HZJZ-a.
 Mi ćemo Vas kontaktirati za nove termine dolaska. Pregledi će trajati kroz duže vrijeme svibanj, lipanj, srpanj i kolovoz 2020. god. budući da zbog pridržavanja mjera možemo napraviti manji broj pregleda dnevno.
Podsjećamo, jedino zdravi mogu pristupiti pregledu. Febrilni i s respiratornim tegobama neće biti primljeni. Na pregled dolazi dijete u pratnji samo jednog roditelja u točno navedeni termin. Na ulazu u ustanovu mjerit će se temperatura, djetetu i roditelju u pratnji. Obavezna je dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju. Roditelj će ispunit izjavu da nisu prema svom saznanju bili u riziku od zaraze korona virusom.
Na pregled ponesite prikupljenu dokumentaciju. Ono što niste uspjeli prikupili naknadno ćete dostaviti. Ne trebate sada ići vaditi krv u laboratorij. Na pregled ne treba donositi mokraću. Prema preporuci HZJZ-a, cijepljenje djece na pregledu za upis u školu provodi se prema kalendaru cijepljenja.
Za sva pitanja možete se javiti na mail: skolska.osijek5@gmail.com

S poštovanjem.

prim.dr.sc. Vesna Bilić-Kirin, dr. med.
Ružica Lovrić, bacc.med.techn.