« Svibanj 2024 »

IZVANUČIONIČKA NASTAVA PRVOGA I DRUGOGA RAZREDA
Autor: Anita Drenjančević, 12. 4. 2019.

Učenici 1.a i 2.a jučer su, u četvrtak, 11. travnja posjetili Austrijsku čitaonicu u Gradskoj knjižnici u Osijeku u pratnji svojih učiteljica i knjižničarke. Naučili su da knjige mogu posuđivati, čitati i naučiti njemački jezik što brže. A i obećali su doći ponovo u čitaonicu.
Na Dječjem odjelu Gradske knjižnice bili su nazočni predstavljanju Slikovnice o medijima. Shvatili su da bez današnjih medija ne možemo, ali da ih trebamo koristiti umjereno. Mediji ne mogu predstaviti naše osjećaje i doživljaje onako kakvi oni uistinu jesu. Jer mediji pomoću znakova, simbola, crteža, slika, snimaka i zvukova predstavljaju naše osjećaje i doživljaje. Današnje je iskustvo bilo neponovljivo!
Posjetili su i Zoo vrt Osijek. Neki su učenici nekoliko puta bili u zoo vrtu s roditeljima, ali posjet sa suučenicima je nešto posebno. Pokazali su zavidno znanje o domaćim i divljim životinjama, pa ih je voditeljica ishvalila. Mogli su dotaknuti zmiju i osjetiti njezinu glatku kožu. Divili su se životinjama i nisu ih uznemiravali.
Puni dojmova vraćajući se kući, neki su zaspali u autobusu.

Fotografije možete pogledati u našoj galeriji.

Margareta Pavlinić, učiteljica raz. nastave