Josipovčani se uključili u projekt «Škole gradu»
Autor: Mirjana Vukelić, 3. 5. 2010.

Uskrsni sajam na glavnom osječkom trgu

Uskrsni sajam na glavnom osječkom trgu

Učenici 1.b i 2.b s učiteljicama Ljiljanom Romić i Snježanom Glavaš, nastavnicom Vedranom Belanović te članicama družine»Kulturna baština» i vjeroučiteljicom Marijom Vrdoljak uključili su se u projekt Škole gradu. Projekt je to kojeg su osmislile učiteljice OŠ Mladost s ciljem promoviranja ljudskih kvaliteta građanskog društva, posebice humanosti koju učenici i škole mogu iskazati prema građanima. Ove godine je u provedbi projekta sudjelovalo 12 osnovnih škola iz Osijeka i njegove okolice te srednja Medicinska škola iz Osijeka.

Tema ovogodišnjeg projekta bila je «Uskrs u Slavoniji» pa su vrijedni učenici naše škole, uz snažnu potporu svojih roditelja i rodbine, već od kraja siječnja počeli izrađivati cvijeće od krep-papira, ukrase za stol i uskrsno drvce od gipsa, podmetače od keramičkih pločica i salveta, stilizirana raspela od gline, čestitke i straničnike tehnikom zatezanja niti te ukrase i dekor za štand na uskršnjem sajmu. Izradili su i promidžbeni plakat koji je tjedan dana prije sajma bio izložen u izlogu trgovine Mango.

U okviru projekta, učenici i učitelji naše škole, proveli su humanitarnu akciju sakupljanja namirnica i potrepština za obitelj Najduček među čijim članovima su i učenici naše škole.

Sve aktivnosti vezane za projekt prezentirane su na uskrsnom sajmu, na Trgu Ante Starčevića u Osijeku, u petak, 26. ožujka 2010. od 15,00 do 17,00 sati. Tako su posjetitelji mogli uživati u igrokazu, poslušati pjesme, pregledati mnoštvo plakata i obići niz bogatih štandova.

Naš štand je zamijećen i okom objektiva novinara Glasa Slavonije i očima brojnih posjetitelja koji su za svaki kupljeni proizvod dobili na poklon medenjak u obliku zečića.

Svi zainteresirani mogli su se uključiti u ponuđenu aktivnost uz štand: ukrašavanje velike kaširane pisanice salveta-tehnikom, a oni manje kreativni, mogli su razgledati i kupiti već gotove pisanice po simboličnoj cijeni.

Prikupljenim novcem s ovog sajma učenici će platiti skupni odlazak u kino a ono što ostane-uložiti u materijal za neke druge projekte kojima se povezuje kreativni život škole s javnim i kulturnim životom našeg grada i mjesta Josipovca. Bravo Josipovčani!