PROPAO POD U UČIONICI
Autor: Mirjana Vukelić, 4. 2. 2010.

Osnovnoj školi Josipovac nužna je hitna sanacija.

OSNOVNOJ ŠKOLI JOSIPOVAC NUŽNA HITNA SANACIJA OPASNIH OŠTEĆENJA

U učionici rupa dugačka šest metara i duboka pola metra!

Osnovnoj školi Josipovac nužna je hitna sanacija. Ističe to ravnateljica Lovorka Kuduz, nakon što nabrojala niz oštećenja, od dotrajale stolarije i napuknutih zidova do krova koji prokišnjava.
- Škola je u katastrofalnom stanju. Uz brojne postojeće probleme prije nekoliko dana pojavio se još jedan koji moramo hitno rješavati. Propao je parket u jednoj učionici u prizemlju i otvorila se rupa dužine šest metara, širine jedan metar i dubine pola metra - priča ravnateljica Kuduz.
Kako nitko ne bi stradao, rupa je prekrivena daskama, no to je samo privremeno rješenje. U školi pretpostavljaju da je slična situacija i u drugim učionicama, s obzirom na to da parket vibrira.
Sigurnost učenika i zaposlenika ugrožava i dotrajala drvena stolarija. Treba je hitno zamijeniti plastičnom, jer je trula.
- Prozorska krila otpadaju, a ispadaju i stakla s prozora - žali se ravnateljica te pokazuje rupe na drvenom okviru prozora “zakrpane” stiroporom.
U vrlo lošem stanju je i dvorana za tjelesni, kao i zidovi u svlačionicama. U tim prostorijama nastala su oštećenja zbog prokišnjavanja i radova na vodoinstalaterskoj mreži. Stoga bi, smatra naša sugovornica, hitno trebalo sanirati ravni krov iznad dvorane. Također, valjalo bi ožbukati i oličiti zidove u sportskoj dvorani te zamijeniti dotrajali parket novim ili nekom drukčijom podlogom.
- Nužna je i cjelovita sanacija vodoinstalaterske mreže jer često dolazi do puknuća cijevi i poplava u zgradi škole, kao i puknuća zidova od prizemlja do kata, posebice na dva mjesta. Trebalo bi još zamijeniti dotrajali parket u kuhinji i ostavi te umjesto njega postaviti keramičke pločice, a u učionicama i upravnom dijelu zgrade popraviti parkete - zaključuje ravnateljica Kuduz.