Projekt "Mir je moj đir"
Autor: Anita Drenjančević, 16. 11. 2017.

Naša škola uključila se u provedbu projekta „Mir je moj đir“ u organizaciji Dječje osječke kreativne kućice – DOKKICA. Projekt ima za cilj osnažiti učenike viših razreda (5.-8.) osnovnih škola - Dječje ambasadore mira za stjecanje znanja i vještina u promoviranju nenasilne komunikacije i mirnog rješavanja sukoba te aktivnog sudjelovanja u provedbi edukativne kampanje.

Izbor za dječjeg ambasadora mira provodi se u tri kruga glasanja. U prvome krugu učenici svakog razreda su tajnim glasanjem izabrali svog kandidata koji ulazi u drugi krug glasanja.

Plakati u školama trebaju biti istaknuti od 16. – 24.11. i u tom periodu otvoren je drugi krug glasanja i to on-line na web stranici Dokkice.

U drugom krugu Natječaja glasati mogu svi zainteresirani: učenici nižih i viših razreda, učitelji, nastavnici, ravnatelji, ostali zaposlenici škole, prijatelji, roditelji, šira obitelj – dakle, apsolutno svi koji žele. Za on-line glasanje glasač treba posjetiti web stranicu Dokkice na kojoj će se nalaziti popis kandidata za Dječje ambasadore mira s njihovim fotografijama te će se glasati na način da će glasač trebati pritisnuti „gumb“ ispod kandidata za kojega želi glasati, a sustav će zabilježiti glas. Kako bi se omogućilo pravedno glasanje bit će moguće glasati samo jednom s jednog računala odnosno mobilnog aparata.

On-line glasanje biti će otvoreno od 16.11. od 12.00 sati do 24.11. do 00:00 (ponoći). U drugom krugu glasanja odabiru se tri kandidata po školi s najvećim brojem glasova.

Rezultati on-line glasanja bit će objavljeni u ponedjeljak 27.11. u 12:00 sati.

U trećem krugu glasanja, koji će biti organiziran po modelu intervjua, kandidati s najvećim brojem glasova po školi (tri kandidata po školi) sudjelovati će u kratkom intervjuu na kojemu će se predstaviti stručnoj komisiji u Dokkici.

OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOG DANA DJEČJIH PRAVA

U ponedjeljak, 20.11. SVI UČENICI - ODABRANI KANDIDATI ZA DJEČJE AMBASADORE MIRA trebaju u pratnji predstavnika škole doći u 10.30 sati na Trg Slobode (u slučaju kiše u Esseker centar) u promotivnim majicama.

Svi učenici, kandidati za Dječje ambasadore mira imaju čast sudjelovati u velikom flash mobu "Stvarajmo mir" te će u znak mira pustiti 100 bijelih balona. Program nudi zabavu, ples, dijeljenje promotivnih naljepnica i dr. Trajanje programa je do 12.15 sati.

Svi učenici trebaju obući promotivne majice na svoje majice (jer su promotivne majice kratkih rukava). Svaka ekipa škole imat će svog domaćina volontera koji će ih animirati i paziti.

Literarni radovi naših učenica Ane Košutić, 6. a i Katarine Horvat, 6. b. pod mentorstvom naše učiteljice Lidije Galović izabrani su za javno čitanje u programu obilježavanja Međunarodnog dana dječjih prava. Čestitamo im!