Sajam „Zemljo, hvala ti!“ u Osnovnoj školi Josipovac
Autor: Administrator , 18. 10. 2013.

Kišovitog jesenskog dana, 16. listopada 2013. godine, u dvorani Osnovne škole Josipovac, održao se ovogodišnji izložbeni sajam „Zemljo, hvala ti!“ u povodu obilježavanja Dana kruha.

U pripremi sajma sudjelovali su učenici škole, njihovi roditelji i učitelji. Sajam je pozdravnim riječima otvorila ravnateljica škole Vlatka Mihaljević. U dvorani ispunjenoj mirisom svježe pečenoga kruha i ostalih krušnih proizvoda, učenici su prezentirali radove koje su vrijedno pripremali sa svojim učiteljima pod nazivom „Ljekovito bilje i zdrava hrana“.

Prvašići su nas razveselili svojim prvim predstavljanjem, recitacijama o kruhu i lutkarskim igrokazom – Bumbari i pčele. Drugi razredi su prezentirali što to sve čini zdrav doručak. Bilo je tu i pjesme: „Nesla dekla  v melin“  otpjevali su nam učenici trećih razreda. Četvrtaši su predstavili Jabuku – kraljicu voća te Zdravu prehranu i ljekovito bilje. Petaši su pokazali kako i matematika može biti medena! Recitaciju Vere Zemunić „Kruh“ na hrvatskome i engleskome jeziku te plakat Izrada kontinentalnog jesenskog jelovnika i tradicijskih jela prezentirali su šesti razredi. Sedmaši su prezentirali što to znači živjeti zdravo plakatom Doručak – energija za cijeli dan. Predstavljanje učeničkih radova zaključili su osmaši plakatom Ljekovito bilje.

Zatim je uslijedio blagoslov župnika Josipa Blumenšajna Župe sv. Luke nakon čega smo svi zajedno, učenici, učitelji, roditelji, bake i djedovi, blagovali peciva i kolače koje su mijesili vrijedni prstići naših učenika i njihovi roditelji.

Stihovi „Zahvale“  Christiana Morgensterna za blaga Zemlje:

„Iz Zemlje se biljke viju,

Na Suncu nam one zriju.

Drago Sunce, Zemljo draga,

Hvala vam za vaša blaga!“