Terenska nastava četvrtaša
Autor: Margareta Pavlinić, Ljiljana Romić, 10. 6. 2013.

Četvrtaši naše škole bili su na terenskoj nastavi 6. i 7. lipnja u Zagrebu i Hrvatskom zagorju.

Rano ustajanje nije bio problem, jer ide se na put! U metropolu i zagorske brege.

Učiteljski muzej u Zagrebu oduševio je učenike koji su  uvidjeli kako je bilo teško biti učenik u prošlom stoljeću kada nad tobom stoji „stroga“ učiteljica sa šibom.

Hoće li netko od djece biti saborski zastupnik ili ministar jer posjet Saboru RH i slika na podnevnom dnevniku HRT-e bit će jaka motivacija za napredak. A na Kamenitim vratimma molili su da im se sve želje u životu ostvare.

Spomenik Matiji Gupcu u Stubičkim Toplicama poslao im je poruku da se treba uvijek boriti za slobodu kao što je to činio i Matija Gubec okupljajući seljake ispod lipe.

Dvorac Trakošćan ostavio ih je bez daha! Neke djevojčice rekle su da bi voljele živjeti u takvom dvorcu.

A u  Muzeju  krapinskog pračovjeka u Hušnjakovu doživjeli su davnu prošlost na nov, drugačiji način, pun svjetlosnih i zvučnih efekata.

U red posebnih doživljaja ide i kupanje u bazenu krapinskog hotela Toplice gdje smo spavali.

Puni novih, još neproživljenih emocija vratili su se kući, umorni, ali zadovoljni.

Učiteljice Ljiljana Romić  i Margareta Terzić