Susret s Jadrankom Čunčić-Bandov, spisateljicom i lutkaricom
Autor: Anita Drenjančević, 19. 10. 2022.

Jučer se našom školskom dvoranom orio žamor, smijeh i pljesak kojim su učenici RN-e pozdravili poznatu hrvatsku spisateljicu i lutkaricu, Jadranku Čunčić-Bandov i njenu izvedbu igrokaza i pjesama.

Profesionalna lutkarica animirala je lutke i oživjela Gujceka i Pujceka, Zmajčeke, Mačku i miša, Gljivu, Ježeka i još mnoge druge koje je sama maštovito oblikovala od prirodnih materijala.

Učenici su veselo pogađali koje lutke lutkarica „skriva“ u jutanim torbama i oduševili gošću svojim dječjim odgovorima. Dvoje učenika bili su lutkarici pomoćnici i pomogli joj odglumiti likove iz svojih igrokaza. Jedna učenica ostala je na trenutak bez svoga rajfa koji je pomogao lutkarici poslati poruku mira, ljubaznosti i primjerenog ponašanja među djecom.

Kažu, da su godine samo broj! To nam je pokazala i dokazala današnja gošća koja već 40-tak godina piše igrokaze, priče i pjesme za djecu, ali ih i svaki dan prenosi djeci diljem Lijepe naše oživljujući svoje likove, na jednostavan, ali kreativan način.

Nevjerojatnim susretom, učenici RN-e obilježili su Mjesec hrvatske knjige, te su potaknuti na više čitanja.

Hvala lutkarici na današnjem doživljaju!

Fotogalerija