Produženi boravak u našoj je školi započeo s radom školske godine 2015./2016. za učenike razredne nastave.

Aktivnosti u produženom boravku

Blagdansko ozračje u boravku

U došašću, nakon pisanja domaće zadaće i ponavljanja, hitro se posvećujemo izradi božićnih čestitka i ukrasa. Naš prvi pothvat bio je izrada ukrasa od tijesta. Bili smo pravi mali pekari i naše tijesto je ubrzo poprimilo oblik zvončića, zvijezda, snjegovića…

Našu pšenicu za sv. Luciju pripremili smo u malo drugačijem obliku. Uz pomoć čarapica, piljevine i pšenice izradili smo ježiće.

Zimnica

Sada već tradicionalno, dolaskom jeseni dolazi i naša zimnica. Skupili smo šareno povrće, razgovarali o njegovoj važnosti za naše zdravlje, a potom i krenuli u izradu zimnice. Čistili smo, prali i usitnjavali povrće kojim smo kasnije napunili naše staklenke. Veselimo se probati zimnicu!

Igre naših roditelja

Istražili smo koje su igre naši roditelji igrali kada su oni bili mali. Školica nam je jedna od zanimljivijih i zato jedva čekamo tople dane kako bismo ponovno zaigrali.

Jesenska potraga

Sunčani jesenski dan iskoristili smo za proučavanje jeseni. Krenuli smo u jesensku potragu. Pronašli smo mnoštvo zanimljivih znakova jeseni, a neke smo nastavili uočavati i na putu kući.
Posebno nas se dojmila mačka koja nam je pravila društvo u šetnji školskim dvorištem.

Što smo sve radili u produženom boravku prethodnih školskih godina možete pogledati ovdje.