« Veljača 2020 »

2015./2016.

NOĆ KNJIGE 2016.

Ove smo se godine drugi put priključili nacionalnoj manifestaciji Noć knjige koja se održala 22. travnja povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava. Sudjelovali su učenici trećih i četvrtih razreda te učenici u produženom boravku.

KNJIŽNICA IMA PUNO RADNO VRIJEME!

S ponosom možemo reći kako smo od 1. ožujka 2016. godine umjesto dosadašnjih 10 sati tjedno dobili odobrenje Ministarsva na 40 sati, što bi značilo puno radno vrijeme! Napokon će naši učenici moći koristiti školsku knjižnicu svakodnevno, od 8 do 14 sati!

PRINOVLJENA GRAĐA U 2015. GODINI

( Maturalac, Pokajnik, Stanari u slonu, Tajni leksikon, Legende o Kristu, Bijeli klaun, Dnevnik Pauline P., Priče iz davnine, Vlak u snijegu, Breza, Hrvatski pravopis, razne slikovnice)

PROJEKT PRIČAONICA POVODOM MHK 2015.

Projekt Pričaonica povodom Mjeseca hrvatske knjige već se treću godinu održava kao vrijeme kada učenicima čitamo priče u školskoj knjižnici nakon čega imaju i zanimljivu radionicu. Ove smo godine čitali "101 Dalmatinca" i izrađivali male psiće.

POSJET PRVAŠIĆA GRADSKOJ I SVEUČILIŠNOJ KNJIŽNICI U OSIJEKU

Prvi su razredi posjetili Dječji odjel GISKO-a, slušali zanimljivu priču i dobro se proveli.

8.a i 8.b razred: U potrazi za knjigom

Povodom mjeseca školskih knjižnica a u suradnji s učiteljicama Lidijom Galović i Snježanom Štark učenici osmih razreda pretražuju građu naše školske knjižnice ali i on-line katalog Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek kako bi bili osposobljeni za samostalno pronalaženje potrebnih informacija.

2.a razred: Radionica - Naše slobodno vrijeme (televizija, internet, knjižnica)

Danas smo s učenicima drugog razreda i njihovom učiteljicom Katarinom Puljić održali zanimljivu radionicu o provođenju slobodnog vremena uz knjige, igrice ili televizijski program.

MEĐUNARODNI DAN ŠKOLSKIH KNJIŽNICA

S učenicima trećih razreda učili smo o referentnoj građi te istraživali enciklopedije, rječnike, atlase...