« Travanj 2022 »

2014./2015.

NOĆ KNJIGE 2015.

Povodom Noći knjige održali smo zanimljive radionice s učenicima drugih i trećih razreda te saznali "Kako su ptice dobile šareno perje".

Fotografije pogledajte ovdje.

ZAKLADA SLAGALICA

"JEDNOM KUNOM DO KNJIGA U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI"

Zaklada Slagalica provodi u našem gradu projekt „Mali filantropi“ u sklopu kojeg se učenicima i nastavnicima osnovnih škola izložbom, predavanjem i filantropskom akcijom, predstavljaju poznati i manje poznati filantropi koji su tijekom prošlih stoljeća na različite načine darovali građanima i građankama Osijeka brojna kulturna, graditeljska i ina dobra.
Izložba se sastoji od 12 plakata koji, sažeto kratkom biografijom pojedinog osječkog filantropa (biskup J. J. Strossmayer, obrtnici Kohlhoffer i Hutler, isusovac Monsperger, trgovci Sedlaković i Nuber, učiteljica Josipa Glembay, dobrotvorka Adela Deszaty i drugi) opisuju poticaje i ostvarenja filantropa te njihove brige za svoje sugrađane. Uz izložbu je održano i kraće predavanje za učenike starijih i mlađih skupina na temu „Filantropi grada Osijeka“.
Filantropska akcija „Jednom kunom do knjiga u školskoj knjižnici“ uključuje postavljanje kasice u koju učenici i osoblje škole mogu ubaciti po jednu kunu ili donaciju u skladu s vlastitim mogućnostima, a za vrijeme trajanja izložbe (3 tjedna). Prikupljena sredstva Zaklada uvećava s dodatnih 100 kuna i za sav prikupljen novac škola i Zaklada kupuju potrebne naslove knjiga za školsku knjižnicu.

4.a i 4.b razred: Priručna ili referentna zbirka

Danas su učenici u pratnji svojih učiteljica Ružice Sitar i Andrijane Sili uz enciklopedije  upoznali i rječnike i leksikone te tako produbili svoje znanje o referentnoj ili priručnoj zbirci. Istraživanje može početi!

NOVI PROSTOR ŠKOLSKE KNJIŽNICE

Fotografije možete pogledati ovdje.