« Studeni 2020 »

Produženi boravak

Produženi boravak u našoj je školi započeo s radom školske godine 2015./2016. za učenike razredne nastave.

U školskoj godini 2023./2024. učiteljica u produženom boravku je Eva Džambić.

Jesen
Ujesen naši panoi poprime posebnu čaroliju. Jesen smo proveli istraživajući prirodu, lišće i boje. Naše radove možete pogledati u nastavku.

Društvene igre
U slobodnom vremenu, prije pisanja domaće zadaće, volimo se opustiti uz razne društvene igre. Novosti su nam igre koje smo osvojili u Kozumovoj nagradnoj igri Mali veliki genijalci.

Sajam Zemljo, hvala ti!

Igre u dvorani
Učenici, naravno, najviše vole kada nakon pisanja zadaće idemo u dvoranu. Tamo se igramo raznih igara, a naučimo i puno novih. Jedna od zanimljivijih nam je Natjecateljski kamen-škare-papir.

Dan kravata
Dan kravata obilježili smo u stilu Pieta Mondiana. Taj dan odlučili smo i sami posuditi i odjenuti kravate naših tata i djedova.

Dan jabuka
Jedna jabuka na dan, tjera doktora iz kuće van! - naučili smo. Okusili smo razne vrste jabuka, proveli istraživanje o njima i odlučili koje su nam se posebno svidjele.

Jesenska potraga
Sunčani jesenski dan iskoristili smo za proučavanje jeseni. Krenuli smo u jesensku potragu. Pronašli smo mnoštvo zanimljivih znakova jeseni, a neke smo nastavili uočavati i na putu kući.
Posebno nas se dojmila mačka koja nam je pravila društvo u šetnji školskim dvorištem.

Igre naših roditelja
Istražili smo koje su igre naši roditelji igrali kada su oni bili mali. Školica nam je jedna od zanimljivijih i zato jedva čekamo tople dane kako bismo ponovno zaigrali.

Zimnica
Sada već tradicionalno, dolaskom jeseni dolazi i naša zimnica. Skupili smo šareno povrće, razgovarali o njegovoj važnosti za naše zdravlje, a potom i krenuli u izradu zimnice. Čistili smo, prali i usitnjavali povrće kojim smo kasnije napunili naše staklenke. Veselimo se probati zimnicu!

Blagdansko ozračje u boravku
U došašću, nakon pisanja domaće zadaće i ponavljanja, hitro se posvećujemo izradi božićnih čestitka i ukrasa. Naš prvi pothvat bio je izrada ukrasa od tijesta. Bili smo pravi mali pekari i naše tijesto je ubrzo poprimilo oblik zvončića, zvijezda, snjegovića...

Našu pšenicu za sv. Luciju pripremili smo u malo drugačijem obliku. Uz pomoć čarapica, piljevine i pšenice izradili smo ježiće.

U školskoj godini 2022./2023. učiteljica u produženom boravku je Eva Džambić.

Produženi boravak organiziran je od 5. rujna 2022. godine.

Vesele aktivnosti u slobodnom vremenu produženog boravka.

Prvi dan jeseni obilježili smo izrađivanjem jesenske frizure našoj gospođici Jesenki.

Učenici produženog boravka sudjelovali su na sajmu Zemljo, hvala ti!
Naše slane ovčice i ušećerene jabuke jako su se brzo prodale.

Novac koji smo zaradi na sajmu uložili smo u nove društvene igre i razni školski pribor. HVALA!

I ove godine potrudili smo se sami izraditi zimnicu. Oprali smo povrće, usitnili ga i napunili naše staklenke. Zatim smo dodali smjesu za kiseljenje i zatvorili naše staklenke. Jedva čekamo probati ih!
Naše zimnice pronaći ćete i na Božićnom sajmu u Josipovcu.

Božićni sajam
Mogli ste nas pronaći i na Božićnom sajmu u organizaciji KUD-a Josipovac. Naše zimnice i ukusni kolači prodali su se
brzinom svjetlosti!

Božićna priredba
Za priredbu smo uvježbali ples i otpjevali pjesmu Sretan Božić svakome!

Uskršnje igre s Udrugom Josipovac
U posjeti nam je bila i Udruga Josipovac koja je za nas pripremila vrlo zabavne uskršnje igre u školskom dvorištu, kao i
mnoštvo slatkih nagrada, što nas je posebno razveselilo!

Igre na otvorenome

Dolaskom toplijeg vremena trudimo se provesti što više vremena na otvorenome. Nakon ručka i pisanja domaće
zadaće, često nas možete pronaći na školskom igralištu.

U školskoj godini 2021./2022. učiteljica u produženom boravku je Eva Radanović.

Produženi boravak organiziran je od 7. rujna 2021. godine.