« Svibanj 2022 »

60. obljetnica OŠ Josipovac

Poštovani roditelji, učenici i djelatnici,

početkom ove školske godine obilježavamo i 60. godišnjicu od početka nastave u ovoj školskoj zgradi, koja je započela s radom 4. rujna 1961. godine.

Tom ćemo prilikom realizirati nekoliko događanja, planiranih kao otvoreni dani naše škole, koje zbog epidemiološke situacije ipak obilježavamo virtualno.

Literarni natječaj "Moja škola" organiziran za ovu prigodu uspješno je realiziran te su nagrađeni i obaviješteni svi sudionici, dobitnici nagrada.

Ostale planirane aktivnosti objavljivati ćemo u sljedećih nekoliko dana na našoj web stranici.

Vlatka Mihaljević, ravnateljica

U povodu obilježavanja 60 godina djelovanja OŠ Josipovac intervjuirali smo umirovljene djelatnike. Podijelili su s nama svoje uspomene kroz koje smo doživjeli školu u nekim drugim vremenima. U ugodnom razgovoru imali smo priliku osjetiti njihove osobnosti pune ljubavi prema radu i djeci s kojom su radili.

Dragi roditelji, učenici i djelatnici, sigurni smo da ćete u sljedećim snimkama pronaći drago lice kojeg se rado sjećate i prisjetiti se i vaših školskih uspomena.

Marija Crnčan

Antonija Bertić

Nevenka Najbauer

Kazimir Husić

Jadranka Kalafatić

U povodu obilježavanja 60 godina djelovanja OŠ Josipovac, dijelimo s vama prvi dio izložbe o povijesti Josipovca i Osnovne škole Josipovac. Prvi dio izložbe prikazuje početke djelovanja naše škole, ali i blisku povijest i sadašnjost.

Prvi dio virtualne izložbe možete pogledati na sljedećoj poveznici:

Dijelimo s vama i učeničke radove nastale pod mentorstvom naših učiteljica i učitelja.

Radove možete pregledati na sljedećim poveznicama:

O školi na engleskom jeziku

Literarni radovi

Virtualna izložba učeničkih radova

Objava rezultata za literarni natječaj "Moja škola"

U povodu obilježavanja 60. godišnjice osnutka naše škole u svibnju je raspisan literarni natječaj „Moja škola“ u kojem su pravo na sudjelovanje imali svi učenici osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Svi pravovremeno pristigli radovi predani su prosudbenom povjerenstvu koje je odabralo najbolje uratke u obje kategorije.

U prvoj kategoriji, za učenike od 1. do 4. razreda osnovne škole, nagrađeni su:

1. mjesto Mila Gabrielle Eko, OŠ Sesvete
2. mjesto Sara Sluganović, OŠ Tar-Vabriga
3. mjesto Lana Pečevski, OŠ Đakovački Selci

U drugoj kategoriji, za učenike od 5. do 8. razreda osnovne škole, nagrađeni su:

1. mjesto Tena Pavković, OŠ Tar-Vabriga
2. mjesto Lucija Trifunović, OŠ Tar-Vabriga

Izvan kategorija, kao posebno priznanje učenicama naše škole koje su također pisale literarne radove o svojoj školi, pohvaljujemo tri učenice:

Martu Duvnjak, 6.b

Gitu Škondro, 6.b

Maju Tušek, 6.b

Zahvalnice i nagrade na najuspješnije učenice i mentorice poslane su na adrese škola.

Zahvaljujemo svima na sudjelovanju!

Poziv za sudjelovanjem u literarnom natječaju " Moja škola"

Pravo na sudjelovanje u natječaju imaju svi učenici osnovnih škola s područja Republike Hrvatske. U privitku ove obavijesti nalaze se uvjeti za sudjelovanje u literarnom natječaju" Moja škola".

Sve detalje pogledajte pod dokumente.

Ravnateljica škole:

Vlatka Mihaljević, prof